§

Zákon o obchodních společnostech 90/2012 Sb. tzv. Zákon o obchodních korporacích - získejte povinné internetové stránky pro formu akciová společnost pouze za 1000 Kč

Nejčastější otázky a odpovědiJiž máme vlastní webové stránky, nebude vadit, že požadované informace jsou na jiném webu?
Nebude. Zákon je v tomto ohledu nekonkrétní. Teoreticky může minoritní akcionář namítnout, že existence dvojích webových stránek je zmatečná. Z toho důvodu doporučujeme do Vašich existujících stránek vložit zmínku (například úplně dolů, do patičky) např.: Povinně zveřejňované informace podle zákona o obchodních společnostech 90/2012 Sb. naleznete zde (odkaz do Vašeho ZOKAS webu).
Proč nám zákon nařizuje zřídit si ještě jedny (tedy druhé) webové stránky?
Zákon nic takového nenařizuje. Zákon pouze určuje, které informace na webu musí být. A protože prostudovat celou související legislativu není jednoduché, náš systém přináší podstatnou výhodu - téma jsme nastudovali za Vás a prostřednictvím jednoduchého webu ZOKAS splníte všechny zákonné povinnosti.
Jakou máme záruku, že prostřednictvím Vašeho webu naplníme vše podle zákona?
Žádnou. Nechceme, ale hlavně nemůžeme ručit za dokumenty, které prostřednictvím ZOKASu zveřejníte. My Vám dáváme určitý návod a postup, na které povinnosti by jste neměli zapomenout, ale zda bude například účetní závěrka kompletní a správná, za to ručit nemůžeme.
Sídlo už na webu zveřejněné máme a jednou za rok tu pozvánku zveřejnit umíme. K čemu by nám ZOKAS služba byla?
Zákon 90/2012 Sb. je protkán zmínkami a to i nepřímými o tom, co je třeba zveřejnit. Dokud jej neprostudujete, nevíte, co ani nenaplňujete. 500 Kč za rok podle našeho názoru je přívětivá cena za to, že s Vámi někdo projde bod po bodu, aby jste se ujistili, že je vše v pořádku. A položte si třeba otázku: jak dlouho po konání valné hromady musí být účetní závěrka zveřejněna. Nevíte? My ano!
Jaké hrozí sankce za nedodržení povinnosti mít webové stránky?
Pokuta až do výše 100.000 Kč a při opakovaném nesplnění povinností v krajním případě až zrušení společnosti.
Na našem webu uvádíme sídlo společnosti. Tak co by mi asi tak naše české přetížené soudy udělat?
Například zrušit platnost valné hromady, pokud jste včas a zcela nenaplnili povinnosti o zveřejnění pozvánky a dalších náležitostí.
Jaké jsou povinnosti pro S.R.O.? Chystáte systém i pro ně?
Pro některá S.R.O. žádné. Pro jiná malé, nikoliv nulové. ANO, systém pro S.R.O. chystáme, můžete se případně informovat na info@zokas.cz.
Co je koncern podle nového zákona o obchodních korporacích?
Koncern je uskupení společností, které dlouhodobě a systematicky spolupracují v rámci jednotné politiky, tedy laicky řečeno: úzce spjaté firmy, které jedna pro druhou jsou ochotny ustoupit ze svých dílčích zájmů, protože jim to jednotné řízení koncernu nařizuje. A co to úplně přesně znamená? Ptali jsme se velké řady právníků a jednotná odpověď zněla: to Vám úplně přesně povíme za 5 let, až proběhne na toto téma soud vyšší instance.
Jste plátci DPH? Vystavíte nám daňový doklad.
Ano, jsme. Samozřejmě, vystavíme.
Spolupracujete na velkoobchodní bázi?
Ano, s daňovými poradci, webmastery, advokátními kanceléřemi, účetními firmami i jednotlivci, ... napiště krátký email na partner@zokas.cz
Mohu u Vás inzerovat?
Ano. Napište krátký email na partner@zokas.cz
Myslím si, že jsem našel ve Vašich právních komentářích chybu...
Dali jsme si hodně záležet, ale za každý, i kdyby jen sporný bod či jiný postřeh budeme velice rádi. Napište nám krátký email na pravo@zokas.cz, za každý užitečný tip se samozřejmě odměníme bezplatným provozem v systému ZOKAS.
Jsme orgán soudní či státní moci a požadujeme od Vás informace.
Pak postupujte výhradně podle zákona (pravděpodobně budete potřebovat soudní příkaz), všem zákonným požadavkům samozřejmě vyhovíme za striktních podmínek.
Kdo stojí za systémem ZOKAS?
Jan Čepelák, www.WA.cz a několik právníků, kteří na systému úzce spolupracovali.
Přijde Vám cena přiměřená?
Ano, neboť získáváte kompletní přehled a komplexní nástroj, který se stěží výrovná ceně jedné návštěvy u dobrého právníka či pořizovací ceně kvalitní odborné publikace.
Seznam již zveřejněných stránek pro jednotlivé akciové společnosti.
Zákon o obchodních společnostech - zákon o obchodních korporacích - povinné webové stránky dle zákona 90/2012 Sb. vygenerované systémem ZOKAS 1.0 vytvořený WA.cz